اخبار و مقالات

انواع نواربهداشتی و طرز استفاده صحیح از آنها health tape

انواع نوار بهداشتی مثل مسافرتی و ویژه شب

همه ی خانم‌ها از ابتدای دوران نوجوانی تا رسیدن به دوران یائسگی، هر ماه عادت ماهیانه یا پریود را تجربه می‌کنند. رعایت بهداشت ناحیه تناسلی در دوران عادت ماهیانه اهمیت بسیار زیادی دارد .در این دوره دهانه رحم در دوره پریودی بیشتر از قبل باز شده و حجم ترشحات خارج شده از واژن افزایش می‌یابد. پس رعایت بهداشت در دوره پریود، ارتباط مستقیم با سلامت فرد خواهد داشت. استفاده از محصولات بهداشتی مخصوص بانوان مانند نواربهداشتی، پد بانوان و دستمال کاغذی، نوار بهداشتی مسافرتی و ویژه شب و نوار بهداشتی ساده و .. در این دوره سه تا هفت روز به طور محسوسی زیاد می شود  . در این مدت حتما باید دقت شود که محصولات باکیفیت مورد استفاده قرار بگیرد.

نواربهداشتی و انواع ان و پد بانوان

انواع نوار بهداشتی و استفاده صحیح از انها

نوار بهداشتی‌ های موجود در بازار انواع متفاوتی دارند که هر کدام برای یک مورد خاص طراحی شده است. هر فردی می‌تواند با توجه به ميزان و شدت خون ريزی نوار بهداشتی مناسب خود را انتخاب و خريداری کند. در ادامه انواع مختلف و متنوع نوار بهداشتی را برای شما آورده‌ایم:

نوار بهداشتی و پد معطر

نوار بهداشتی مسافرتی

نوار بهداشتی ساده و پدهای ساده

نوار بهداشتی‌های شبانه (ویژه شب)

نوار بهداشتی چند بار مصرف

نوار بهداشتی و پدهای بال دار

نوار بهداشتی مشبک

پد روزانه

نوار بهداشتی معطر

از دیگر انواع نوار بهداشتی که در بازار موجود است نوار بهداشتی معطر نام دارد. همانطور که از نام این نوع نواربهداشتی مشخص است بو دار بوده و هنگام استفاده از آن رایحه خوشی را استشمام خواهید کرد. اما مواد شیمیایی که عطر خوشی را در این نوارها ایجاد می‌کنند در برخی افراد باعث ایجاد تحریک و حساسیت می‌شود. در نتیجه توصیه ما این است که نوار بهداشتی‌های غیرمعطر و بدون بو  انتخاب مطمئن‌تری خواهند بود.

نواربهداشتی مسافرتی

این نوع نوارها مناسب مسافرت بوده و بسیار کم حجم و سبک هستند. بسته بندی خاص این نوارها کمک می‌کند که حمل و دور انداختن آن برای مصرف کننده راحت‌ترو خیلی اسان باشد. ساخت این نوع نوار بهداشتی مسافرتی به گونه‌ای است که معمولا هیچ حساسیتی ایجاد نمی‌کنند و ضمن این که ضخامت کمی دارند از قابلیت جذب فوق العاده بالایی برخوردارند.

نوار بهداشتی ساده

این نواربهداشتی همانطور که از نامش پیداست ساده و بدون بال بوده و فقط از طریق چسبی که در قسمت زیرین آن تعبیه شده قابل نصب روی لباس زیر می‌باشد. این نوع نواربهداشتی ممکن است کمی آزار دهنده باشد چون امکان جابه جایی آن وجود دارد و ممکن است در حین راه رفتن یا فعالیت، لباس شما کثیف شود.

نوار بهداشتی ویژه شب

نوار بهداشتی ویژه شب مخصوص شب است که با استفاده از آن می‌توانید خواب راحتی داشته باشید. این نوع از نوار بهداشتی‌ها طول و عرض بزرگتری دارند و همچنین ضخامتشان هم بیشتری است. در نتیجه از قدرت جذب بالایی برخوردارند تا در طول شب نگران نشت از نوار بهداشتی نباشید.

یکی دیگر از ویژگی‌های خوب نوار بهداشتی مخصوص شب این است که رویه‌ آن مشبک بوده و برگشت مایع به صفر می‌رسد. همین امر کمک می‌کند احساس رطوبت نکنید و خواب راحتی داشته باشید.

نوار بهداشتی چند بارمصرف

نوار بهداشتی‌های چند بار مصرف یکی از انواع نوار بهداشتی هستند که قابلیت این را دارند که برای چند بار بتوان از آن‌ها استفاده کرد. البته نوار چندین بار مصرف به اندازه پدهای یک ‌بار مصرف رایج نبوده و طرفداران زیادی ندارد.

منظور از نواربهداشتی‌ چندبار مصرف پدهای قابل ‌شست ‌و شو است که مصرف کننده بعد از هر بار مصرف آن را دور ننداخته و بعد از شستن آن، دوباره از نوار استفاده می‌کند.

یکی از مزایای استفاده از نواربهداشتی یا پد بانوان چند بار مصرف این است که دوستدار طبیعت بوده و آسیب کمتری به محیط زیست وارد می‌کنند. از مزایای دیگر این نوع این است که حاوی ترکیبات شیمیایی نبوده و حساسیتی ایجاد نمی‌کند.

نوار بهداشتی و پد های بال دار بانوان

امروزه نوار بهداشتی‌های بالدار طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند و می‌توان گفت که بیش از نود درصد خانم‌ها طرفدار این نوع هستند. استفاده از نوار بهداشتی‌های بال‌دار خیلی راحت است. احتمال کثیف شدن لباس زیر هنگام استفاده از این نوع، کم است. بال‌های موجود در اطراف نوار موجب می‌شوند پد جا به‌ جا نشود و خون از کناره‌ها به داخل هدایت شود، همین مسئله کمک می‌کند لباس زیر در طول روز تمیز بماند.

از مزایای استفاده از نوار بهداشتی‌های بال‌دار این است که می‌توانید با خیال آسوده و مطمئن‌ راه بروید و نگران چیزی نباشید.

نوار بهداشتی با رویه مشبک

جنس رویی نوار بهداشتی معمولا یا پنبه‌ای است یا مشبک. نوار با جنس پنبه راحت‌تر بوده و بدون حساسیت زایی است. اما نوار بهداشتی‌های مشبک با اینکه از قدرت جذب بسیار بالایی برخوردارند، اما ممکن است در برخی خانم‌ها ایجاد حساسیت کنند. البته لازم است این نکته را ذکر کنیم که پوست افراد با هم متفاوت است و همه لزوما به پدهای مشبک واکنش یکسانی نشان نمی‌دهند.

پد روزانه بانوان

پد های روزانه بانوان از همه انواع نوار بهداشتی ‌ها نازک‌تر بوده و ‌جذب‌ کمی هم دارند. این پدها در دو نوع عطری و غیرعطری در بازار موجود هستند. از این پدها برای اواخر دوران قاعدگی یا برای جذب ترشحات روزانه استفاده می‌شود. حتی افرادی که از تامپون یا کاپ قاعدگی استفاده می‌کنند، می‌توانند از پدهای روزانه برای جذب نشتی‌های احتمالی کمک بگیرند.
به خاطر داشته باشید که از پد های روزانه بانوان برای خونریزی‌های شدید نمی‌توان استفاده کرد.

انواع سایز از نوار بهداشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
Main Menu x
X