اخبار و مقالات

معرفی انواع کالسکه نوزاد و کودک و نکاتی کاربردی درمورد آنها

کالسکه مناسب برای کودک

کالسکه چیست؟

کالسکه در واقع وسیله ای نقلیه است که برای جا به جایی کودکان در بیرون از خانه استفاده می شود . کالسکه کودک نمونه ی کوچک شده کالسکه بزرگسالان است. این وسیله معمولا دارای چهار چرخ یا بیشتر می باشد. در حال حاضر این وسیله بهترین دوست و یاور کودک و پدر و مادر است.در این مقاله با انواع کالسکه مثل کالسکه سنتی ، کاسکه دونفره ، کالسکه عصایی و… آشنا می شویم.

انواع کالسکه نوزاد :

کالسکه سنتی کودک: این مدل، رایج ترین نوع کالسکه است و از همان روزهای ابتدایی تولد تا چند سال بعد هم می تواند قابل استفاده باشد. این که گفته می شود سنتی، به معنای آهسته حرکت کردن و کم بودن امکانات این وسیله نیست. بلکه این کالسکه های سنتی در خیابان های شلوغ و پر رفت و آمد و خیابان های سنگفرش شده به خوبی حرکت می کنند. این کالسکه ها در قسمت پشتی تا صدوهشتاد درجه خم می شوند و تبدیل به یک رختخواب راحت و عالی برای کودکتان می شود‌. حتی بعضی از آنها می توانند به عنوان صندلی ماشین مورد استفاده قرار گیرند. تنها عیبی که دارند وزن بالای آنها است. برخی از مدل های کالسکه سنتی برای نوزادان زیر شش ماه مناسب نمی باشد

کالسکه چتری یا عصایی: وزن این مدل سبکتر از بقیه است و دسته های آن شبیه به دسته چتر است. این کالسکه برای رفت و آمد شهری برای کودکانی که می توانند بنشینند، گزینه ی بسیار خوبی است. به راحتی جمع می سود و درون خودرو قرار می گیرد. برخی از آنها کمک فنر ندارند. همچنین گاهی اوقات به دلیل داشتن چرخ های پلاستیکی نمی توانند خیلی خوب حرکت کنند. این مدل های برای کودکان زیر شش ماه مناسب نیستند.

کالسکه های مسافرتی: این مدل قابلیت تبدیل به صندلی ماشین، کالسکه و پایه صندلی کودک را دارند. برخی از آنها بسیار خوش دست هستند و هل دادن آنها راحت است، اما برخی دیگر به سختی حرکت می کنند.

کالسکه دو نفره : این نوع کالسکه های دونفره برای خانواده هایی که فرزند دو قلو دارند مناسب است. این مدل به دو صورت وجود دارد: مدل پهلو به پهلو و درشکه ای. در مدل پهلو به پهلو، صندلی های کالسکه دونفره کنار هم قرار دارند. اما در مدل درشکه ای، صندلی ها پشت سر هم قرار می گیرند.

انواع مدل از بهترین برند کالسکه

نکات مهم و کاربردی هنگام خرید ست کالسکه برای کودکتان:

1. توجه به روکش چرخ ها بسیار مهم است ، چرخ های کالسکه نوزاد باید دارای روکش باشند تا در سطوح یخ زده، روی سرامیک و… لیز نخورد.

2. قبل از خرید کالسکه، چند بار آن را در فروشگاه باز و بسته نمایید. تا اگر ایرادی دارد، فروشنده آن ایراد را برطرف کند. این کار باعث می شود که باز و بسته شدن کالسکه را هم یاد بگیرید.

3. به قیمت کالسکه نوزاد هم دقت داشته باشید، مسلما اگر این وسیله ارزان باشد، کیفیت چندانی ندارد. جنس کالسکه ها از آلومینیوم های باکیفیت و سبک ساخته شده است. در نتیجه حمل آن راحت تر می شود. پس سعی کنید کالسکه ای با قیمت مناسب خریداری کنید. نه خیلی گران و نه خیلی ارزان.

4. به قابلیت جا به جایی دسته دقت نمایید. اگر دسته ی کالسکه جا به جا شود، امکان دیدن دنیای اطراف و کسی که بچه را هل می دهد، وجود دارد.

5. به چرخ های کالسکه کودک دقت نمایید، تا دچار ساییدگی نشده باشند.

6. توجه به کمربند های محافظ محکم ، باعث می شود که از ایمنی کمربند ها اطمینان حاصل نمایید.

7. به سن کودکتان دقت کنید، کالسکه در سالهای اولیه زندگی کودک باید قابلیت تنظیم صدوهشتاد درجه را داشته باشد و فرزندتان بتواند به راحتی در آن استراحت کند.

8. توجه به خدمات پس از فروش و داشتن گارانتی مهم است ، تا در صورتی که کالسکه دچار خرابی شد، به راحتی تعمیر شود.

9. سیستم قفل و ترمز کالسکه را به دقت بررسی کنید.

10. به راحت بودن نشیمنگاه کالسکه هم توجه داشته باشید، تا فرزند دلبندتان احساس راحتی کند.

11. به جنس فلز کالسکه توجه کنید، تا تحمل افزایش وزن کودک را داشته باشد.

12. چرخ ها قابلیت چرخش سیصدوشصت درجه را داشته باشند، تا به راحتی جا به جا شوند و نیازی به بلند کردن کالسکه نوزاد نداشته باشید.

کالسکه کودک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
Main Menu x
X