اخبار و مقالات

فواید و مضرات استفاده از دهانشویه برای سلامتی دهان و دندان

فواید استفاده از دهانشویه برای سلامت دهان

دندان پزشک ها توصیه می کنند که در کنار مسواک زدن و نخ دندان از دهان شویه ها نیز برای بهداشت دهان و دندانی استفاده نماییم.
اما باید دید که فواید و مضرات دهانشویه ها چه هستند و روش استفاده صحیح از آن ها چگونه است.
توجه کنید که همه‎ی دهان شویه‎ها یکسان عمل نمی‎کنند، برخی از آن‎ها به جز تاثیر زیبایی مانند سفیدکردن دندان‎ ها ، هیچ فایده‎ای برای سلامت دندان‎ها ندارند. شما درباره ی این می‌توانید با دندانپزشک‌تان صحبت کنید تا بتوانید بهترین دهانشویه را انتخاب کنید.

فواید دهان شویه برای سفیدی دندان ها

فواید استفاده از دهانشویه

 سفیدکردن دندان‎ ها

بهتر است از دهانشویه ‎هایی استفاده کنید که علاوه بر تقویت لثه ها ، باعث سفیدکردن دندان ها ییتان نیز می شوند. معمولا دهانشویه ‏‌های حاوی هیدروژن پروکسید می‌توانند به سفید کردن دندان‎ها کمک کنند و لبخند شما را درخشان‌تر می‌کنند.

کاهش حفره و پوسیدگی

پوسیدگی و حفره دندان دومین بیماری شایع در دنیا است و یکی از بزرگترین مشکلات دندانپزشکی به شمار می‎آید. فلوراید موجود در دهانشویه از بهترین راه‌ها برای جلوگیری و کاهش حفره‎ها و پوسیدگی دندان می‌باشد.
به این دلیل شما می‌توانید از دهانشویه ‌‏های حاوی فلوراید به طور منظم استفاده کنید و آن را به یکی از فعالیت‎های روزانه‎ خود تبدیل کنید.

جلوگیری از بیماری لثه

بیماری پریودنتال که با نام بیماری لثه نیز شنیده می‎شود، لثه‎ها را هدف قرار می‌دهد و باعث ورم و قرمزی، خونریزی و احساس درد در لثه‎ها می‌شود.
بیماری لثه می‌تواند اخر سر باعث لق شدن و افتادن دندان‎ها شود. مهم‎ترین علت بیماری لثه پلاک‌‏های ایجاد شده از باکتری‌هایی هستند که از مواد غذایی که شما می خورید، تغذیه می‎کنند. خوشبختانه با استفاده از دهانشویه‎ های آنتی‌باکتریال می‌توان از بیماری لثه پیشگیری کرد.

رفع بوی بددهان

معمولا دهان شویه‎ های حاوی کلرهگزیدین گلوکونات از رشد و تکثیر باکتری‎هایی که باعث بوی بددهان می‎شوند، جلوگیری می‎کنند.
این دهانشویه‎ها می‎توانند برای رفع بوی بددهان موثر باشند.

فواید و مضرات استفاده از دهانشویه

مضرات دهانشویه

با تمامی فوایدی که دهان شویه ‏‌ها دارند،  استفاده از دهانشویه می‌تواند مضراتی نیز  داشته باشد که در ادامه به آن‌ها می‎پردازیم.

خطراتی برای کودکان

دهان شویه می‌تواند برای کودکانی که امکان دارد آن را قورت دهند ، خطرناک باشد. این‎کار می‌تواند منجر به تشنج شده و در موارد شدیدتر باعث کما شود. کودکان زیر پنج سال باید از دهانشویه‎هایی که دندان پزشک تجویز می‎کند، استفاده کنند و در مورد کودکان شش الی دوازده سال بهتر است تحت نظارت والدین شستشوی دهان با دهانشویه صورت گیرد.

آسیب به غشاهای مخاطی دهان

دهانشویه‎ها با الکل زیاد ممکن است به برخی قسمت‎های دهان یعنی غشاهای مخاطی آسیب برسانند.

برای بازدید از محصولات تضمین مارکت به صفحه ما در اینستاگرام مراجعه فرمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
Main Menu x
X