اخبار و مقالات

پنج نکته کاربردی در انتخاب و خرید ریش تراش مناسب

ماشین ریش تراش برای اصلاح صورت

 ریش تراش خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

بررسی کنید که دستگاهی که خریداری کرده اید ویژگی های یک دستگاه استاندارد را دارد یا خیر
ریش تراش و همچنین زل اصلاح صورت  از مهم ترین لوازم شخصی آقایان به حساب می آید و خرید آن نیاز به توجه بالایی دارد. هنگام خرید یک ریش تراش آن‌قدر مدل‌های مختلف پیش روی شما قرار میدهند که قطعا تصمیم‌گیری و انتخاب درست از میان آن‌ها نیازمند به اطلاعاتی است که شما باید درباره‌ی یک ریش تراش خوب و مناسب و ماشین اصلاح صورت با نیازتان بدانید.

انتخاب و خرید ماشین ریش تراش

انتخاب ماشین اصلاح صورت بر اساس نوع تیغه که دارد

تنوع مدل های ماشین ریش تراش موجود در بازار بسیار زیاد است. ان ها را می توان بر حسب نوع تیغه به دسته های مختلف تقسیم کرد:

ریش تراش‌های دوار: تیغه‌های دایره‌ای شکل روی این ماشین‌ها امکان یک اصلاح تمیز و بدون خطربرای پوست شما را فراهم می‌آورد. این تیغه‌ها به راحتی روی پوست حرکت داده می‌شوند و می‌توانید در تمامی جهت ها صورت خود را اصلاح کنید. از مهم‌ترین فواید مدل‌های دوار می‌توان به امکان اصلاح در تمامی جهات، سری‌های منعطف و امکان اصلاح موهای ضخیم اشاره کرد. اما به دلیل امکان تماس تیغه با پوست، می تواند در پوست های حساس کمی التهاب و سرخی ایجاد کند.

ریش تراش‌های نوسانی: مدل‌های نوسانی دارای تیغه‌های متعدد برای اصلاح موهای کوتاه می‌باشند. وزن این دستگاه‌ها عموما سبک‌ بوده ولی صدای موتور آنها بیشتر است. از فواید مدل‌های نوسانی می‌توان به وجود تیغه‌های متعدد و وزن نسبتا کم آن‌ها اشاره کرد. در حالی که صدای نسبتا زیاد و محدود بودن به اصلاح موهای کوتاه از مضرات آن‌ها است.

ریش تراش

ملاک‌های مهم برای انتخاب ماشین ریش تراش

1- وزن ماشین ریش تراش

ماشین اصلاح یکی از وسایل جدانشدنی برای بیشتر آقایان است و ماشین ریش تراش خود را همیشه در وسایل شخصی‌شان می‌خواهند همراه خود داشته باشند. پس وزن ماشین ریش تراش نباید خیلی زیاد باشد، تا هم جابه‌جایی آن و هم استفاده از آن راحت‌تر و اسان تر باشد.

2- طراحی بدنه

یکی از مهم‌ترین ویژگی ها و قابلیت‌های یک ریش تراش خوب، قابلیت ارگونومیک و طراحی مناسب آن است. طراحی بدنه ماشین اصلاح علاوه بر زیبایی، برای استفاده راحت‌تر حائز اهمیت است. گاهی ممکن است اصلاح صورتتان تا یک ساعت طول بکشد. طراحی بدنه یک ریش تراش خوب باید به صورتی باشد که درست در فرم دست جا گرفته و دست را خسته نکند.

3- قابلیت شارژ و استفاده با سیم

اکثرریش تراش های جدید قابل شارژ هستند. قابلیت شارژ قیمت دستگاه را بالاتر و بیشتر می برد  اما در عمل استفاده از آن را راحت تر می کند. اما داشتن امکان استفاده با سیم نیز فاتور مهمی در انتخاب ماشین ریش تراش است. اهمیت این امکان وقتی مشخص می‌شود که در هنگام اصلاح صورت، متوجه اتمام شارژ دستگاه می‌شوید.

اگر ریش تراش شما امکان استفاده با سیم را داشته باشد، راحت می‌توانید به ادامه اصلاح بپردازید، در غیر این صورت خود را جایی مخفی کنید تا دستگاه شارژ شود. در صورتی که دستگاهی که فاقد امکان شارژ با سیم است را خریداری می کنید، به وجود هشدار کمبود شارژ توجه کنید.

4- قابلیت اصلاح خط ریش با خط زن یا تریمر

خوب است ماشین ریش تراشی که تهیه می‌کنید قابلیت اصلاح خط ریش را هم داشته باشد تا مجبور به تهیه یک ماشین جداگانه به این منظور نشوید. بیشتر ان ها امکان اصلاح خط ریش را فراهم می آورند و با آن می تواند موهای جلو گوش ها و یا دیگر مو های بلند را اصلاح نمود. بهتر است که طول تیغه اصلاح خط ریش متوسط باشد، اگر کوتاه باشد شما نمیتوانید به راحتی انها را اصلاح کنید و اگر بلند باشد در دقت و ظرافت کار تاثیر منفی خواهد گذاشت.

5- ضد آب بودن دستگاه

در برخی از این ماشین ها ، در کنار اصلاح خشک صورت، این امکان نیز وجود دارد که شما از ژل یا فوم برای اصلاح صورت خود استفاده کنید یا اینکه دستگاه را داخل حمام برده و در حالت خیس از آن استفاده نمایید.

ماشین ریش تراش

برچسب پست ها “پنج نکته کاربردی در انتخاب و خرید ریش تراش مناسب”

  1. مطالب خیلی مفیدی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
Main Menu x
X