اخبار و مقالات

نخ دندان و فواید استفاده از آن و کاربرد های کشیدن نخ دندان

فواید کشیدن نخ دندان

مسواک‌ زدن تنها راه تمیز نگه داشتن دندان‌ها نیست در حالی که کشیدن نخ دندان [ dental floss ] به اندازه ی مسواک مهم است ولی بیشتر افراد یا به تمیزی و نظافت دندان‌های خود اهمیت نمی‌دهند یا تنها یک‌ بار مسواک زدن را در شبانه‌ روز مناسب می دانند.
در حالیکه، بنابر توصیۀ دندانپزشکان، مسواک‌ زدن باعث به جریان‌ افتادن خون در لثه‌ها و تقویت آنها می‌شود و لایۀ خارجی دندان را جلا می دهد ولی هرگز کافی نیست.

خرید اینترنتی و قیمت نخ دندان اصلی و اورجینال

فواید  نخ دندان

اما برای نظافت دقیق دندان‌ها و جلوگیری از پوسیدگی آنها و سلامتی لثه ها، نخ دندان اصل وسیله ای بسیار تاثیر گذار است.
این محصول نه تنها خورده های غذا را از میان دندانها پاک می کند، رسوبات حاصل از مواد معدنی و شمیایی بزاق دهان و غذاها را نیز از بین می برد.
در سنین نوجوانی و جوانی، این سطوح بین دندانی است که بیشتر در معرض پوسیدگی قرار می گیرند.
اغراق نکرده ایم اگر بگوییم که در این سنین، استفاده از آن اهمیت بیشتری دارد.

این وسیله دقیق ترین و مؤثرترین ابزار برای نظافت دندان‌ها است و فواید بسیاری برای دهان و دندان دارد. همان طور که گفته شد کشیدن نخ دندان باعث پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها می‌شود.

استفاده از ان باعث خوشبو شدن دهان می‌شود. از جایی که مواد غذایی در بین دندان‌ها گیر می کند و تنها راه تمیز کردن آن، استفاده از نخ دندان است، آلودگی ها و جرم هایی که در بین دندان باقی مانده اند، با کمک نخ دندان، از بین می‌روند و بوی بد ناشی از آن از بین می‌رود.

شاید عجیب باشد اما محققان دریافته اند که استفاده از نخ دندان باعث پیشگیری و کاهش سکته قلبی و مغزی می‌شود. از آن جایی که جرم و باکتری دهان از طریق دستگاه گوارش و در نهایت خون در تمام بدن پخش می‌شود، اگر از این باکتری‌ها بکاهیم، از سکته مغزی و قلبی پیشگیری می‌کنیم. حتی استفاده از ان در سلامت دستگاه گوارش نیز مؤثر است.

استفاده از آن باعث می‌شود بیماری‌های مربوط به لثه کاهش یابد. عفونت لثه و دیگر بیماری‌هایی که از جرم بین دندان‌ها ایجاد می‌شود، کشیدن نخ دندان کاهش می‌یابد.
همچنین برای ارتودنسی دندان ها بهترین گزینه استفاده از نخ دندان ارتودنسی است.

کشیدن صحیح نخ دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
Main Menu x
X