اخبار و مقالات

چرا استفاده از خمیر دندان فلوراید دار مهم است؟ fluoride toothpaste

خمیر دندان حاوی فلوراید

نقش خمیر دندان فلوراید دار بر سلامتی دندان ها:

در این مقاله درمورد خمیر دندان فلوراید دار وسفیدی دندان ها و جلوگیری از پوسیدگی دندان و مسواک مناسب و خرید خمیر دندان فلوراید دار و قیمت ان و… صحبت می کنیم.

در حقیقت  فلوراید در داخل بدن انسان به طور طبیعی در قالب فلوراید کلسیم به وجود می اید.  این ماده را بیشتر می‌توان در استخوان‌ها و دندان‌ها پیدا کرد .
بسیاری تصور می‌کنند فلوراید را تنها به خمیردندان و دهانشویه اضافه می‌کنند، غافل از این که بعضی مواد غذایی حاوی فلوراید است و قرار دادن آنها در رژیم غذایی روزانه امکان دارد  رشد استخوانی را در افراد بیشتر کند .
در این میان آب و بعضی نوشیدنی‌ها و بعضی ماهی‌های دریایی حاوی فلوراید است.

فلوراید مناسب برای دندان است

 

فواید خمیر دندان  فلوراید دار برای سلامت دندان و سفیدی دندان ها :

خمیر دندان حاوی فلوراید با تاثیر بر تکامل سلولهای پاپیلای دندانی که مسئول ایجاد شکل نهایی دندان هستند باعث ایجاد شدن دندانهایی با شیارهای کم عمق و وسیع و سطوح صاف، با استعداد پوسیدگی کمتر می شود.

پس از رویش دندان اگر دندان در معرض مایعات حاوی فلوراید( غذاها و بزاق) قرار گیرد جذب فلوراید در سطح مینا ادامه یافته و فلوراید جانشین یون های هیدروکسیل موجود در اپاتیت و ایجاد فلوئورو آپاتیت می گردد که به پوسیدگی مقاوم است.
همچنین غلظت بالای فلوراید که به صورت موضعی استفاده می شود باعث رسوب کلسیم فلوراید در سطح مینای دندان می شود، که این لایه در طول بیست و چهار تا سی و شش ساعت از بین می رود ولی با مبادله فلوراید با آپاتیت باعث تشکیل فلوئوروآپاتیت می گردد.
فلوراید علاوه بر اثر حفاظتی بر روی مینا دندان قادر است فرآیند پوسیدگی را با تاثیر بر روی حمله باکتریها کاهش دهد، این اتفاق از دو طریق رخ می دهد : با کاهش توانایی باکتری ها برای تولید اسید و با افزایش رشد باکتری های مفید به جای باکتریهای مضر.

خمیر دندان فلوراید

 

انواع خمیر دندان فلوراید دار

خمیردندان حاوی فلوراید مناسب برای دندانهای حساس:

گروه هایی که دندان های  حساس دارند باید از خمیر دندان هایی استفاده کنند که حاوی پتاسیم نیترات، استرانسیوم کلراید و استرانسیوم استات باشند .
عمل کردن این مواد به این گونه است که با رسوب در توبولهای عاجی و مسدود کردن پایانه های عصبی درون آنها،  باعث کاهش درد دندان ‌های حساس می شوند.

خمیردندان سفید کننده:

یکی از خمیر دندان هایی که این روزها در بازار موجود است ، خمیردندان‌ های سفید کننده می باشند .
این خمیر دندان ها می توانند  لکه‌هایی را که  روی سطح خارجی دندانها در اثر نوشیدن چای و قهوه، کشیدن سیگار  و دلایل دیگر به وجود می اید را برطرف کنند و همچنین استفاده از مسواک مناسب نیز ضروری است.
برای باازدید از فروشگاه تضمین مارکت به صفحه اینستاگرام مراجعه فرمایید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
Main Menu x
X