اخبار و مقالات

چطور دوش بگیریم؟انواع روش دوش گرفتن و راه های ان

روش های درست حمام کردن

چطور به صورت درست و اصولی دوش بگیریم و همچنین راه های صحیح حمام کردن how to take shower و زمان مناسب حمام کردن و شیوه صحیح شستشوی بدن  را مطالعه فرمایید .

متخصصان پوست و مو به ما دراین زمینه توصیه هایی کرده اند که خواندن آنها را به همه توصیه میکنیم.

زیاد حمام نکنید 

طبق گفته متخصصان پوست اگر کسی فعالیت بدنی زیادی ندارد و یا ورزش بصورت روزانه نمیکند و تعریق کمی دارد نیازی به دوش گرفتن روزانه نیست.

بصورت معمول یک روز در میان برای کسانی که یک فعالیت معمول را در طی روز انجام میدهند کافیست.

در مورد افراد سالمند و بچه های زیر ۵ سال هم دوش گرفتن زیادی موجب خشکی پوست و ایجاد اگزما و مشکلات حساسیتی بیشتری خواهد شد.

افراد خیلی کمی وجود دارند که نیاز به دوبار دوش گرفتن در روز دارند. اگر قرار به دوش گرفتن زیاد باشد باید بدانیم نیاز به شستن با شوینده نسبت به حالت عادی کاهش یافته نقاط خاصی از بدن فقط نیاز به شستشو دارند که شامل زیر بغل . ناحیه جنسی و پاها میشود.

زمان دوش گرفتن را کوتاه تر کنید

زیاد ماندن در زیر دوش موجب شسته شدن بیشتر پوست و مو از مواد روغنی طبیعی بدن خواهد شد و بخصوص در افراد دارای زمینه حساسیت پوستی موجب بروز خشکی پوست و اگزما خواهد شد.

بنابراین متخصصان پوست برای افراد با پوست خشک توصیه به حداکثر ۵ دقیقه دوش گرفتن را دارند.

روش صحیح دوش گرفتن و شستشوی بدن چیست ؟ با آب داغ دوش نگیرید

آب داغ باعث پاک شدن سطح پوست از روغنها و رطوبت طبیعی خواهد شد و موجب خشکی پوست میگردد بخصوص در بچه ها و افراد مسن دوش آب داغ خشکی شدیدتری ایجاد میکند.

برای موها هم آب داغ موجب آسیب پوست کف سر و همچنین کدورت پوستی خواهد شد و متخصصان طب سنتی هم یکی از علل سفید شدن موها را داغی آب حمام میدانند.

یادمان باشد برای براق شدن و شفاف شدن موها از دوش آب سرد نتیجه بهتری خواهیم گرفت. دمای آب در حدی که احساس سرما نکنیم بهترین دما برای دوش گرفتن است.

موهای خود را بیش از حد شامپو نزنید

با توجه به قدرت پاک کنندگی شامپوها روی چربی پوست و مو، استفاده از شامپوی مناسب در کمترین حد قابل استفاده از سوی متخصصان پوست و مو توصیه میشود.

انواع روش صحیح دوش گرفتن و حمام کردن و شستشوی بدن

روش صحیح دوش گرفتن و حمام کردن how to take shower چیست؟ مناطی از بدن که بیشتر کثیف میشوند را بیشتر بشویید

زیر بغل، ناحیه جنسی و پاها از نظر آلودگی بیشتر نیاز به شستشو دارند. صابون مورد استفاده هم مثل شامپو باید متناسب با خشکی یا چربی پوست استفاده شود. پوست خشک نبایستی خشک تر شود و پوست چرب باید به خوبی شسته شود.

چطور دوش بگیریم؟ مناطق کثیف تر را بیشتر بشویید.

استفاده از شامپو بدن از نظر بهداشتی برای استفاده مناسبتر است و مزیت بیشتری نسبت به صابونها ندارد. استفاده از شوینده مناسب چه صابون و یا چه شامپو بدن باید در جهت کم کردن چربی پوست و یا افزایش رطوبت در پوستهای خشک باشد.

چطور دوش بگیریم؟ شستشوی بدن خود را از بالای سر شروع کنید

شستشوی خوب از سمت سر شروع و در پاها خاتمه میابد. رعایت ترتیب شستشو و شستن با حوصله و دقیق اما سریع از محاسن افرادی است که به سلامت پوست و موی خود اهمیت میدهند.

زیاد نشویید،  زیاد زیر دوش نمانید، از شوینده مناسب استفاده کنید و با آب سرد حمام کنید.

حتما بعد از دوش گرفتن خود را خشک نمایید

با توجه به ایجاد خشکی پوست در افرادی که پس از استحمام خود را خشک نمیکنند توصیه متخصصان پوست به خشک کردن با حوله همیشه بعنوان یک اصل مهم در خاطرتان باشد.

همچنین می توانید از صفحه ما در  اینستاگرام دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
Main Menu x
X