اخبار و مقالات

آیا دهانشویه جایگزین مناسبی برای نخ دندان در زمان ارتودنسی است؟

دهانشویه و نخ دندان برای دندان ارتودنسی شده

باور داشته باشید ما دقیقا می دانیم که دغدغه شما چیست. ما می دانیم که نخ دندان کشیدن حتی در شرایط معمولی می تواند کمی سخت، حوصله سر بر و خسته کننده باشد. سختی این کار را با وجود تمام فوایدش درک می کنییم . می دانیم که با وجود ارتودنسی دندان ( متحرک یا ثابت ) و تمام اجزای ان، چقدر سخت و آزاد دهنده است که در طول شبانه روز چند بار نخ دندان بکشیم. ما در این مقاله در مورد مزایای استفاده از دهانشویه و نخ دندان در هنگام ارتودنسی دندان می پردازیم.

و حتی می دانیم که خیلی از شما عزیزان به فکر راه میانبر و (و حتی راه فرار) از نخ دندان کشیدن هستید. برای مثال بسیاری از افراد ممکن است دهانشویه ها را جایگزین نخ دندان کرده باشند، اما آیا واقعا دهانشویه می تواند جایگزین نخ دندان در طول ارتودنسی باشد؟ با ما همراه باشید تا به این سوال مهم که احتمالا ذهن شما را هم درگیر کرده پاسخ دهیم.

نقش دهان شویه در حفظ بهداشت دهان و دندان چیست؟

دهانشویه ها همیشه جزء ملزومات بهداشت دهان و دندان بوده و هستند. اما اهمیت  آن ها به اندازه مسواک و نخ دندان نیست. همه باید مسواک بزنند و نخ دندان بکشند. اما لزوما همه دوست ندارند دهانشویه استفاده کنند.

هرچند که استفاده از دهانشویه در زمان ان می تواند مفید باشد، اما به هیچ عنوان جایگزین خوبی برای نخ دندان نیستند. زیرا دهانشویه ها به لابلای دندان ها و بین براکت و سیم ها نفوذ می کند، اما نمی تواند تمام ذرات ریز مواد غذایی را از بین ببرد. اما قرار دادن دهانشویه های حاوی فلوراید در برنامه مراقبت و حفظ بهداشت دهان و دندان در ارتودنسی می تواند به سلامت شما در طول مدت زمان ارتودنسی کمک کند.

آیا برای ارتودنسی متحرک می توان نخ دندان استفاده نکرد؟

چه شما ارتودنسی ثابت داشته باشید و چه ارتودنسی متحرک، در هر صورت به مسواک و نخ دندان در طول ارتودنسی نیاز دارید. بنابراین زمانی که پلاک ارتودنسی متحرک دارید نیز بهتر است همچنان نخ دندان استفاده کنید. اما از آنجا که مراقبت از دهان و دندان با پلاک متحرک آسان تر است، بنابراین نخ دندان کشیدن نیز آسان تر و کوتاه تر خواهد بوده و آن پیچیدگی های ارتودنسی ثابت را ندارد.

همچنین می توانید برای بازدید از دیگر محصولات بهداشت دهان و دندان به صفحه اینستاگرام تضمین مارکت مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
Main Menu x
X