اخبار و مقالات

تفاوت مسواک زدن در صبح و شب : قبل از خواب مسواک بزنیم یا قبل از صبحانه

زمان مناسب مسواک زدن

برای افرادی که به سلامت دهان و دندان هایشان و سفیدی دندانها اهمیت می دهند،مسواک toothbrush قبل صبحانه همانقدر اهمیت دارد که چک کردن اینستاگرام پس از بیدار شدن اما آیا مسواک قبل صبحانه بهترین زمان مسواک زدن در ابتدای روز است؟ همه ما از نقش بهترین زمان مسواک زدن و مسواک toothbrush قبل از خواب در محافظت از دندان ها اطلاع داریم. اما زمانبندی مسواک زدن صبح یا شب و همچنین مسواک قبل از صبحانه یا بعد از آن نیز در دراز مدت تاثیر چشمگیری و مهمی روی دندان های ما دارد. البته مسواک مناسب و با جنس خوب هم تاثیر عالی بر سلامتی دندان ها دارد.

تاثیر مسواک زدن

تاثیر ان بر هیچ کدام از ما پنهان نیست . می دانیم که روش صحیح مسواک زدن با خمیردندان باکیفیت، به جلوگیری از ساییدگی و تحلیل مینای دندان، ترمیم مینای دندان و جلوگیری از پوسیدگی دندان ها کمک می کند. در ادامه مطالبی در مورد مسواک زدن در زمان های مختلف را بررسی می کنیم تا بهترین زمان ان را مشخص شود.

بهترین زمان مسواک زدن brushing

 

مسواک toothbrush قبل صبحانه یا بعد آن؟

به طور خلاصه، مسواک قبل صبحانه قطعا بهترین زمان مسواک زدن در صبح است. وقتی از خواب بیدار شدید، یک جرعه بزرگ آب بنوشید و مسواک زدن قبل صبحانه را فراموش نکنید. مزایای روش صحیح مسواک زدن و علت مسواک زدن قبل صبحانه مشخص است. در طول شب باکتری ها در دهان جمع می شوند؛ آنها هم باعث بوی بد و نامطبوع دهان می شوند، و هم اسیدی را تولید می کنند که مینای دندان را پاک می کند.

همچنین، مسواک قبل صبحانه شروع فوق العاده ای برای روز است. پس از مسواک زدن قبل صبحانه، دهان شما نازه است و انرژی تان را زیاد می کند . با مسواک قبل از صبحانه شما باکتری های‌ دهان را کاهش می‌دهید که برای تمیز نگه داشتن دهانتان در طول روز بسیار مهم است. تنها کافیست صبح به مدت دو دقیقه (که توصیه پزشکان است) با روش صحیح مسواک بزنید تا متوجه شوید که دندان هایتان در طول روز به اندازه کافی تمیز هستند.

بهترین زمان مسواک زدن در عصر

حالا که علت مسواک زدن قبل صبحانه و اینکه قبل صبحانه مسواک بزنیم یا بعد را می دانیم، مسواک زدن در سایر اوقات روز را بررسی می کنیم.

شما در طول روز امکان دارد غذاهایی را مصرف کنید که روی مینای دندان تاثیر می گذارد. برای مثال، اگر پس از مصرف مرکبات دندان هایتان را تمیز نکنید، اسید موجود در آنها می تواند روی دندان ها تاثیر بگذارد. پس از مسواک قبل صبحانه با روش صحیح مسواک زدن، یک روش مناسب برای محافظت از مینای دندان ها در طول روز نوشیدن آب به مقدار زیاد مخصوصا بعد از غذا خوردن است.

این کار نه تنها خرده های غذا و مواد اسیدی روی دندان های شما را پاک می کند، بلکه به پاک شدن مواد اسیدی ناشی از فعالیت باکتری های دهان نیز کمک می کند. اگر مواد غذایی با روش صحیح مسواک زدن هنگام عصر تمیز نشوند، ترکیبات مضر آنها روی دندان ها تاثیر خواهد گذاشت . تاثیر مسواک زدن در این زمان خلاص شدن از بوی بد ناشی از فعالیت باکتری ها و مواد غذایی باقی مانده در دهان، و داشتن دندان هایی سفید و سالم است.

 

مسواکtoothbrush قبل از خواب

در ادامه جستجوی بهترین و مناسبترین زمان ان ، پس از بررسی مسواک قبل صبحانه و عصر (البته با روش صحیح مسواکزدن) به مسواک قبل از خواب و شب می رسیم. با توجه به گرفتاری های روزانه، اگر مسواک زدن در عصر را حذف کنید، شما را درک می کنیم. اما سعی کنید به دلایل زیر، به هیچ عنوان از مسواک قبل از خواب در کنار مسواک قبل صبحانه غافل نشوید:

باکتری ها

باکتری ها می توانند در یک زمان کوتاه در دهان شما رشد کنند. در صورتی که آنها برای مدت طولانی در دهان و روی دندان ها بمانند، مینای دندان را تخریب می کنند. پاک کردن باکتری های بد با مسواک قبل صبحانه و مسواک قبل از خواب، کشیدن نخ دندان، و استفاده از دهانشویه به صورت روزانه می تواند بهداشت دهان و دندان را به حد مطلوب برساند.

ترشح بزاق

شما هنگام خواب بزاق بیشتری ترشح می کنید. بزاق سبب افزایش مقاومت بیشتر دهان در برابر باکتری ها و پلاک های حفره‌ زا می شود. مسواک قبل صبحانه و هنگام مسواک قبل از خواب به از بین رفتن باکتری ها و پلاک ها در دهان کمک می کند. ترشح بزاق در کنار آن، به هرگونه تخریب در حال انجام پایان داده و بوی بد دهان را نیز از بین می برد.

جلوگیری از ایجاد جرم

اگر از مسواک مناسب قبل صبحانه و مسواک قبل از خواب به روش مسواک قبل از خواب غافل شوید، سطح دندان هایتان جرم می گیرد که امکان دارد پاک کردن آن سخت باشد. اگر جرم دندان را از بین نبرید، این مسئله به مرور زمان می تواند منجر به خونریزی لثه یا بیماری های دندانی شود.

تاثیر مسواک زدن بر سلامتی دندان

بهترین زمان مسواک زدن

در صورتی دلایل بالا شما را به مسواک قبل صبحانه ترغیب نکرد و عادت دارید پس از غذامسواک بزنید، متخصصان پیشنهاد می کنند به علت واکنش اسیدی ایجاد شده هنگام خوردن غذا باید پیش از مسواک زدن صبر کنید تا بزاق شما PH دهان را خنثی کند. بین بیست تا شصت دقیقه صبر کنید و سپس پس از غذا مسواک بزنید تا دندان های شما کمتر دچار تحلیل شوند. گروهی دیگر نیز پیشنهاد می کنند که قبل از خوردن غذا (مسواک قبل صبحانه) دندان ها را مسواک بزنید و بعد از اتمام دهان خود را با آب بشوییدو همچنین باید از مسواک مناسب toothbrush دندانهایتان استفاده کنید.

برچسب پست ها “تفاوت مسواک زدن در صبح و شب : قبل از خواب مسواک بزنیم یا قبل از صبحانه”

  1. مطالب خیلی مفیدی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
Main Menu x
X