اخبار و مقالات

تفاوت استیک صابونی و مام رولی و مزایا و معایب انها

انواع استیک ها و مام رول ها و تفاوت بین استیک و مام رولی و ضد تعریق ها

تاریخچه ضد تعریق‌ ها

ضد تعریق صابونی، رولی یا اسپری برای هزاران سال در اشکال مختلف مورد استفاده قرار گرفته‌اند. بلورهای آلومینیوم، نوعی ضد تعریق خام و طبیعی، در مقبره‌های فرعون مصر یافت شد. قبل از ضد تعریق‌های مدرن و امروزی، مردم هنگام رخت شویی و شست و شویی روزانه با بوی بد بدنشان می‌جنگیدند.

اولین ضد تعریق مدرن Everdry بود. Everdry در سال ۱۹۰۳ راه اندازی شد از نمک‌های آلومینیوم برای مسدود کردن منافذ و متوقف کردن عرق استفاده می‌کرد. اما نسخه‌های اولیه باعث سوزش پوست می‌شدند و به نتیجه نمی‌رسیدند.

چند سال بعد، یک جراح یک ضد تعریق مایع اختراع کرد تا در حین عمل از عرق کردن دست خود جلوگیری کند. دخترش آن را روی زیر بغلش امتحان کرد و فهمید که بو و عرق بدنش متوقف شده است. او شروع به فروش آن کرد و شد نشانگر آغاز ضدتعریقی که امروزه می‌شناسیم.

 

آیا می دانید تفاوت بین ضد تعریق و دئودورانت ( استیک صابونی و مام رولی ) چیست؟

در اینجا می خواهیم تفاوت بین استیک صابونی و مام رولی را مورد بحث قرار دهیم. همچنین در ادامه با تفاوت این استیک ها و مام رولی ها بیشتر اشنا می شویم.

ضد تعریق‌ها محصولاتی هستند که برای جلوگیری از غدد عرق شما از ترشح عرق در طول روز طراحی شده‌اند.

بنابراین، اگر به طور مداوم عرق می‌کنید و نمی‌خواهید لکه‌های بزرگی زیر بغلتان ظاهر شود، قطعاً باید به سراغ یک ضد عرق صابونی، رولی یا اسپری بروید. روی این محصولات باید دقیقاً نوشته شده باشد ضد تعریق!

در صورت عدم اطمینان، اگر به پشت ضد عرق صابونی، رولی یا اسپری نگاه کنید، نه تنها لیستی از مواد تشکیل دهنده مشاهده می‌کنید، بلکه قسمتی وجود دارد که اجزای فعالی نام دارد. تقریباً تمام ضد تعریق‌های موجود در بازار حاوی یک ترکیب آلومینیومی هستند که به شما در جلوگیری از تعریق غدد عرق شما کمک می‌کند.

با وجود اینکه اطلاعات نادرست زیادی در مورد آلومینیوم وجود دارد که در ضد عرق صابونی، رولی یا اسپری برای شما بد است؛ از طرف موسسه ملی سرطان تأیید شده است که ارتباط مستقیمی با سرطان پستان ندارد.

انواع استیک و ماو رولی

مزایا و معایب انواع استیک‌ ها، مام رول‌ ها، اسپری‌ ها و ضد تعریق‌ ها

در بالا ویژگی‌های ضد عرق صابونی، رولی یا اسپری را برای شما به خلاصه شرح دادیم تا بتوانید محصول مناسب خود را پیدا کنید. با این حال هر کدام از این محصولات از جوانب مثبت و منفی متفاوتی برخوردار هستند.

  • جوانب مثبت استیک دئودورانت / ضد تعریق

اولین و مهمترین قابلیت این استیک‌ها کنترل بی نظیر آنهاست. بنابراین، در هنگام استفاده از استیک‌ها، ضایعات بسیار کمتری وجود دارد.

استیک‌ها همچنین به اشکال مختلفی از جمله جامد نرم، جامد، ترکیب ژل / جامد و ژل موجود است. این امر به شما امکان می‌دهد تا گزینه‌های مختلفی را برای به دست آوردن بهترین استیک با عملکرد متناسب با سبک زندگی خود انتخاب کنید.

 

یکی از برتری‌هایی که استیک‌های ضد تعریق نسبت به رول و اسپری‌های ضد تعریق دارند، اندازهٔ این محصولات است مخصوصاً اگر در ایالات متحده زندگی می‌کنید. متاسفانه بیشتر اسپری و رول‌های ضد تعریق در اندازه ۳.۴ به دستور TSA ساخته می‌شوند زیرا باید قابل حمل در سوارهای هوایی باشند. بنابراین، اگر قصد سفر کوتاه در آخر هفته را دارید و برای بسته بندی تمام وسایل خود در چمدان مورد علاقه خود، برنامه ریزی کرده‌اید بهترین گزینه برای مسافرت این محصولات هستند.

  • نکات منفی استیک‌ها

به جا گذاشتن نشانه‌های سفید در کنار لباس خود هنگام پوشیدن وعبور آن‌ها بر روی سر خود در صبح بسیار ناامید کننده است. می‌توانید با یک پارچه مخصوص شستشو یا دستمال کاغذی، باقی مانده‌های سفید را سعی کنید که بشویید، اما هر چقدر هم که تلاش کنید این‌ها از بین نمی‌روند! متأسفانه، این نکتخ همیشه جزء نقاط ضعف دئودورانت های استیکی بوده است. با این حال، دئودورانت های ژلی تا حد زیادی از این لک‌های سفید جلوگیری می‌کنند اما ممکن است در کاهش ترشح عرق مؤثر نباشند.

  • نکات مثبت دئودورانت های ضد تعریق و اسپری‌ها

همانطور که در بالا گفته شد کار کردن با دئودورانت ها و ضد تعریق‌های اسپری‌ای بسیار ساده است و همچنین عملکرد مطلوبی نیز دارند. با وجود بیشتر شرکت‌های مدرن که ادعا می‌کنند که دئودورانت ها محافظت ۴۸ ساعت در هر بار استفاده را دارند، بنابراین این محصولات باید زیر بغل شما را خشک و عاری از بوی ناخوشایند نگه دارند.

لکه‌های سفید چیزهایی از گذشته است که هنگام پاک شدن اسپری‌ها از بین می‌روند. بنابراین، اگر دوست ندارید لکه یا رگه‌های سفید یا هر چیز ناخوشایند دیگری را که از استیک ضد تعریق شما ناشی می‌شود را دوست ندارید، می‌توانید از اسپری‌ها که باعث این مشکلات نمی‌شوند استفاده کنید.

روش ترجیحی شما چیست؟

همانطور که در بالا مشاهده می‌کنید، هنگام صحبت از انواع ضد تعریق و دئودورانتویی که در زیر بغل خود استفاده می‌کنید، جوانب مثبت و منفی زیادی وجود دارد.

بیشترین ماده مؤثر در ضد تعریق‌ ها، نمک‌های فلزی است. ضد تعریق‌های داروخانه‌ای حاوی غلظت بیشتری از ترکیبات فعال نسبت به ضد تعریق‌های معمولی هستند (برای مثال، دو ضد تعریق ممکن است حاوی عنصر آلومینیوم زیرکونیوم باشد، اما نسخه داروخانه‌ای ممکن است حاوی غلظت ۲۵ درصد یا بالاتر باشد.)

ضد تعریق‌های تجویز شده و خاص اغلب حاوی کلرید هگزاهیدرات کلسیم آلومینیوم به عنوان یک ماده فعال هستند. این‌ها یکی از مؤثرترین ضد تعریق‌ها هستند اما اگر دستورالعمل‌ها به طور دقیق دنبال نشوند، می‌توانند باعث سوزش پوست شوند. به طور معمول، غلظت کلرید آلومینیوم هگزاهیدرات ۱۰ تا ۱۵ درصد برای تعریق بیش از حد زیر بغل توصیه می‌شود. برای عرق دست و پا، غلظت‌های بالاتر معمولاً حدود ۳۰ درصد لازم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار موبایل
Main Menu x