اخبار و مقالات

اسپری ضد تعریق و همه مواردی که باید درباره آن بدانید!

اسپری زیر بغل ضد تعریق مردانه و زنانه

اسپری زیر بغل ضدتعریق دو کاربرد مهم دارد. اول این که مانع رشد باکتری‌هایی که بوی بد ایجاد می‌کنند، می‌شود. دوم این که دارای موادی هستند که تعریق را کم می کنند . ضدتعریق‌ ها به دلیل کاهش دادن تعریق و pH و خیس شدن کمتر در کاهش رشد باکتری‌ها مؤثر هستند. بیشتر این محصولات به طور موقت و به مدت کم ، غدد عرق روی سطح پوست را مسدود می‌کنند. به این ترتیب، عرق کمتری از آنها عبور می‌کند.

بعضی از اسپری‌ زیر بغل ضد تعریق ، فاقد الکل هستند. این محصولات برای افرادی که پوست حساسی دارند، مناسب‌تر است. همچنین، با رایحه‌های متفاوت یا بدون رایحه تولید می‌شوند.

اسپری ضدتعریق چه فوایدی دارد؟

محصولات ضد تعریق با هدف کاهش رطوبت در ناحیه زیر بغل‌  و قسمت‌های دیگر بدن تولید می‌شوند. این اسپری‌ها معمولاً حاوی کلرید آلومینیوم هستند که لایه محافظتی ویژه و خاصی را روی پوست ایجاد می‌کند. این لایه برای مقابله با رطوبت مفید است. توصیه می‌شود از محصولاتی استفاده کنید که حاوی ده درصد کلرید آلومینیوم یا بیشتر باشند.

باید گفت اسپری ضد تعریق کاربرد راحتی و اسانی دارد و در شرایط مختلف می‌توان به سرعت از آن استفاده کرد. همچنین، حین ورزش یا انجام کارهای روزمره می‌توانید با کمک این محصول، رطوبت پاها را کمتر کنید.

اسپری ضدعرق زنانه

انواع فواید اسپری‌ های ضدعریق مردانه و زنانه

اسپری‌ زیر بغل خوشبوکننده بدن در 2 نوع ضد عرق و خوشبوکننده در دسترس هستند. یک نوع از انها با دارا بودن آلومینیوم کلراید و مواد آنتی‌باکتریال هم می‌توانند جلوی تعریق را بگیرند و هم باعث کاهش حجم باکتری‌های موجود در دانه‌های عرق می‌شوند. اسپری‌های خوشبوکننده فقط حاوی مواد خوشبو کننده هستند. این محصولات کمک چندانی به کاهش میزان تعریق یا باکتری‌های موجود در عرق نمی‌کنند. معمولاً نیز اثر اسپری‌های خوشبوکننده از انواع ضد عرق کمتر است.

نکته‌های مهم

  • از فواید اسپری‌ ضد تعریق پیشگیری از عرق کردن است. این محصولات در جلوگیری از عرق کردن لباس‌ها تأثیر خاص ندارند. به همین ‌دلیل برای گرفتن نتیجه مطلوب، باید آنها را مستقیم روی پوست بدنتان اسپری کنید. آغشته کردن لباس به اسپری‌های ضدعرق، تأثیری در پیشگیری از عرق کردن یا حتی بدبو شدن زیر بغل ندارد.
  • شما می‌توانید اسپری‌های خوشبوکننده را مستقیم روی پوستتان نزنید. ولی اسپری کردن آنها روی لباستان گاهی باعث ایجاد لکه می‌شود. چون اسپری ضد تعریق حاوی ترکیب‌های خاصی هستند.
  • هنگام از استفاده از انواع خوشبوکننده یا ضد عرق ‌ها،‌ پوست بدنتان باید کاملاً خشک و تمیز باشد.
  • اسپری زیر بغل برای جلوگیری از عرق کردن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
Main Menu x
X