اخبار و مقالات

خوراکی ها و نوشیدنی های مفید وضروری برای داشتن دندان های سالم

اگر چه نمیتوان نقش مسواک زدن و نخ دندان کشیدن در جهت داشتن دندانهایی سالم را از یاد برد . ولی در صورت داشتن بهداشت دهان و دندان عالی ، داشتن یک رژیم غذایی سالم نیز در داشتن دندانها و تاثیر خوراکی در سفیدی دندان  و لثه هایی محکم و سالم تاثیر بسزایی دارد.

خوراکیهایی که باعث استحکام و تقویت دندان ها میشوند

۱. پنیر ، شیر ، ماست بدون قند [ لبنیات ]

به دلیل دارا بودن مقادیر زیاد کلسیم ، در رمینرالیزاسیون مینای دندان تاثیر فوق العاده ای دارد . ضمنا پنیر با چسبیدن به پلاکهای تشکیل شده روی سطح دندان باعث بهم ریختن ساختار پلاک دندانی و جلوگیری از فعالیت باکتریهای پوشاننده دندان میشودو باعث بهداشت دهان و دندان می شود.

فواید لبنیات در سلامتی دندانها

۲. گوشتها :

به دلیل بالا بودن میزان فسفر شان در استحکام بخشیدن به ساختار دندان ها مفیدند.

۳. کنجد :

به دلیل دارا بودن مقادیر زیاد کلسیم ، استحکام بخش ساختار دندان ها است.

۴. خوراکیهای حاوی ویتامین ث  مثل مرکبات:

به دلیل شرکت در ساختار کلاژن ( ماده اصلی تشکیل دهنده بافت نرم ) لثه، باعث تقویت لثه های فرد میشود .

خوراکیهای سفید کننده دندان کدامند ؟

۱. سیب و کرفس و هویج

بدلیل داشتن رشته های فیبری با تمیز کردن مکانیکی رنگریزه ها از سطح دندان ، باعث سفیدتر شدن دندانهای شما میشود.

۲. توت فرنگی :

به دلیل دارا بودن اسید مالیک ، یک سفید کننده دندان طبیعی میباشد و تاثیر این خوراکی ها در سفیدی دندان بسیار مهم است .
استفاده از توت فرنگی

۳. جوش شیرین :

اگر به صورت ترکیب خمیری با گلیسرین روی دندانها گذاشته شود، میتواند تا حدی باعث تاثیر این خوراکی ها در سفیدی دندان ها شود.

۴. سیگار نکشید .

۵. از خوراکی ها و نوشیدنی های رنگی کمتر استفاده کنید.

خوراکیهایی که محیط دهان را قلیایی میکنند و از پوسیدگی دندانها جلوگیری میکنند

بعد از خوردن مواد غذایی طبق گفته هایمان ph دهان کاهش می یابد، اگر این ph به کمتر از ۵/۵ برسد ، میتواند مینای دندان را دمینرالیزه کند. بنابراین هر ماده غذایی که در تعدیل ph دهان موثر باشد ، با عنوان مواد غذایی قلیایی کننده محیط دهان بررسی میشود.

۱. پنیر :

هم به علت میزان بالای کلسیم و تاثیر این خوراکی ها بر دندان و هم به دلیل اینکه نیاز به جویدن دارد و در نتیجه ترشح بزاق را بیشتر میکند، میتواند خاصیت بافر کنندگی [ خنثی کنندگی ] برای محیط اسیدی دهان داشته باشد.

۲. آب :

این مایع حیاتی با تحریک ترشح بزاق غلظت اسید را کاهش داده و محیط دهان را بافر میکند و این نیز از فواید نوشیدنیها در سلامت دندان است

۳. میوه ها و سبزیجات ترد و با فیبر بالا مثل سیب ، هویج و کرفس :

این دسته از خوراکیها نیز چون نیاز به جویدن زیاد دارند ، با تحریک ترشح بزاق به بافر شدن محیط دهان کمک میکنند و تاثیر خوراکی بر سلامتی دندان با این مواد بسیار بهتر است.

۴. چای سبز :

به دلیل دارا بودن ترکیبات پلی فنول، فعالیت میکروبهای دهان را کاهش داده و به این ترتیب نه تنها  تشکیل پلاک دندانی ، بلکه ضخامت پلاک تشکیل شده را نیز کاهش میدهد . از طرفی چای سبز به دلیل وجود همین پلی فنولها ، نوشیدنی بسیار مناسبی برای از بین بردن بوی بد دهان ( هالیتوزیس ) میباشد . از طرفی در بعضی مقالات ، موجودبودن مقادیری فلوراید در چای نیز عنوان شده که باعث استحکام ساختار دندان میشودو کمک به داشتن دندان سالم و سفید میکند و این نیز از فواید نوشیدنیها در سلامت دندان است .

۵. آدامس بدون قند :

آدامسهای بدون قند در واقع ،فاقد گلوکز هستند و به جای گلوکز معمولا زایلیتول دارند. معمولا باکتریهای استرپتوکوک موتانس ( باکتری مولد پوسیدگی ) با تجزیه گلوکز ، اسید تولید میکنند. اما زایلیتول موجود در این آدامس های بدون قند، جایگزین گلوکز میشود اما استرپتوکوک موتانس قابلیت تجزیه آن را ندارد. بنابر این اسیدی تولید نمیشود که منجر به پوسیدگی شود.ضمنا جویدن آدامس منجر به تحریک ترشح بزاق شده و با بالا بردن حجم بزاق ، محیط دهان را نیز بافر میکند.

۶. پیاز :

پیاز خام به دلیل دارا بودن مقادیر بالای سولفور ، آنتی باکتریال قوی بوده و باعث از بین بردن باکتریهای مضر دهان میشود و تاثیر خوراکی در سلامتی دندان بسیار مهم و قابل تامل است .

در صورت رضایت از مطالب از صفحه اینستاگرام تضمین مارکت دیدن فرمایید.

داشتن دندان سالم و زیبا با رژیم غذایی سالم تاثیر خوراکی بر سلامتی دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
Main Menu x
X